28. týden 2014

13. července 2014 v 15:52 | Já, Vani |  Rok 2014
Tak. Snad bez zpoždění. A bez úvodního kecu...
V pondělí jsem byla doma. Což vlastně bylo celý týden. Bylo moc teplo na to, abych někam šla nebo jela. Dokopala jsem se jen k návštěvě knihovny. Půjčila jsem mamce Účastníky zájezdu a sebe jsem potěšila knihou od J. Ratzingera Eschatologie. Kdo neví, co to je, strýček GOOGLE poradí. V úterý to bylo stejné. Večer se počasí změnilo a kolem jedenácté večerní začalo pršet. Konečně!!! A taky se ochladilo. Ve středu jsem umyla doma okna ve dvou místnostech a dveře k tomu. Taky jsem neodolala a dívala se u toho umývání na Vinnetoua... I když jsem ho viděla v úterý, neodolala jsem. V podvečer jsem byla na mši svaté a hrála jsem ordinárium. Když jsem šla domů, pršelo. Ve čtvrtek jsem vstávala brzy. Spíš dřív, než normálně vstávám. Od devíti jsem byla v kostele a čekala na pomocníky při úklidu. Přišla jen jedna pomocnice. Dopoledne jsme se nedostaly ani do půlky, tak jsme odpoledne nastoupili znovu a za dvě hodiny jsme měli hotovo. Šly jsme na zmrzlinu a pak jsem ještě chvíli pomáhala s úklidem. Domů jsem došla kolem půl osmé. Musela jsem se naložit do vany. Byla jsem šíleně unavená. Víc unavená, než z loňské brigády. Chtěla jsem si chvíli číst Eschatologii, ale nedostala jsem se k tomu. Povídala jsem si s jedním kamarádem přes internet. V pátek jsem dopoledne byla doma. Odpoledne jsem byla chvíli hrát. Po tom úklidu mě nehorázně bolely zápěstí, kolena a vnitřní strany stehen. Snad se to zlepší. Hrát jsem mohla. V sobotu ráno na mě vybafl komentář. Jedinec se zřejmě stydí za své jméno a za svůj názor. Pokud se jedná o pomoc s úklidem kostela, tak stačí říct. Ráda pomůžu a nechám si i poradit, co a jak dělat. Kdo se mnou ve čtvrtek uklízel, tak to ví. To je pro toho komentujícího. Komentář se zde neobjeví, protože na blogu vystupuji pod přezdívkou Vanimaré a ne pod vlastním jménem. V komentáři se objevilo moje jméno, tak bych chtěla poprosit ty, kteří mě znají osobně, aby si mé jméno nechali pro sebe na na blogu jej nezmiňovali. Děkuji. Odpoledne v sobotu jsem byla chvíli doma, pak jsem vyrazila do Brna na přátelskou večeři a do divadla na Biskupský dvůr. Jednalo se o muzikál Noc na Karlštejně. Možná znáte s Vlastimilem Brodským a Janou Brejchovou. V inscenaci, kterou jsem viděla já hrála Hana Holišová v roli císařovny a Jaroslav Matějka v roli Karla IV. Jako vždy Městské divadlo nezklamalo. Představení mělo úspěch. Klidně bych se jela podívat znovu. V neděli jsem byla na mši svaté. Zpíval sbor, tak jsem nehrála na varhany, ale na housle a zpívala. Taky byly křtiny a já se prošla s obětními dary.
Pro ty, co mi nadávají, že řeším liturgii: pokud má člověk něco rád, tak se mu nelíbí, když to někdo przní a snaží se to napravit tak, aby to bylo dle předpisů. V tuto chvíli mluvím o liturgických předpisech. Děkuji za pochopení.
Tak to bude pro tento týden asi všechno. Přeji všem krásný další týden roku 2014.
Vaše Vanimaré
 


Komentáře

1 M M | 14. července 2014 v 19:42 | Reagovat

Ahoj, hezký článek, jen přepiš toho Karla VI na Karla IV :) to víš já a dějepis :)
P.S. předpokládám, že to má být Karel IV, jestli ne, ber tuto zprávu za bezpředmětnou :)
měj se krásně M

2 Vanimaré Vanimaré | Web | 14. července 2014 v 20:16 | Reagovat

Děkuji za upozornění. :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama