Missa chrismatis

24. března 2016 v 22:03 | Vanimaré |  Liturgika
Vážení čtenáři, mám pro mě, možná i pro vás, jednu velmi radostnou zprávu...


...Ne blog opravdu nekončí a nekončí ani moje studium teologie a následné řešení chyb v liturgii. U toho zůstanu, dokud se to nezlepší.
Spíš mám na mysli a podle článku jste již mohli zjistit, že jsem se opět zúčastnila Mše při svěcení olejů. A užívala jsem si to. Rozhodně více než ostatní účasti na jiných mších svatých.
Zcela nečekaně jsem byla vyvolena pro službu. Pro službu přinášení darů. Byla jsem šťastná jako blecha v psím kožichu psa, který se nemůže poškrábat a tím mě shodit nebo zabít.
Během této služby jsem se prošla uličkou mezi kněžími, podívala jsem se po několika letech do sakristie a mohla jít následně až k biskupovi a předat mu konvičky s vínem a vodou. Dostalo se mi poděkování a ujištění, že kdybych nepřišla, tak by mše svatá nemohla pokračovat.
Celá liturgie byla zmáknutá na jedničku podtrženou a s hvězdičkou.
Jak jsem byla šťastná. Stejné pocity zažívám ještě teď při psaní tohoto článku.
Tak krásné prožití Velikonočního tridua. Já se jdu ještě rozplývat nad tou nádhernou vzpomínkou.
A taky mi zamával jeden známý jáhen. Nejspíš byl hrdý, že jsem šla.
Vaše Vanimaré
 


Komentáře

1 Lenka Lenka | 24. března 2016 v 22:10 | Reagovat

Tak to Ti zavidím, samozřejmě v dobré. Je vidět, že si umí vybrat člověka, který rozumi liturgii. Ať se Ti daři i nadále.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama