Liturgie...

26. května 2016 v 22:09 | Vanimaré |  Liturgika
... a moc krásná.


Dneska byla slavnost Těla a Krve Páně. Někdy se překládá na neděli, ale v místě mého pracoviště byla ve čtvrtek. Tak jsem šla.
Začátek byl normální. Bylo Gloria a pak i Credo, sekvence Lauda Sion a dokonce po sekvenci Alelujový verš před evangeliem. Ono to totiž takto jde udělat, jen někteří o této možnosti stále neví a nebo ji nechtějí slyšet. Což je více pravděpodobné.
Celá mše byla jako normálně. Trochu mě zarazilo okuřování a nebylo to poprvé. Okuřovali 3x3 místo 3x2. No nic.
Po mši nebylo požehnání, kněz si jen oblékl místo ornátu pluviál a začala adorace před Nejsvětější svátostí. Pak se vyšlo průvodem ven. Celkem se průvod zastavil u tří oltářů. Čtvrtý byl v kostele. Bylo to něco naprosto překrásného. Možná jen z toho důvodu, že jsem něco podobného nezažila. Kněz měl velmi pěkné myšlenky u každého oltáře. U každého oltáře byly prosby k dané myšlence a nakonec bylo požehnání na jednu světovou stranu. Proto také čtyři oltáře. Jako čtyři světové strany.
A teď už budu končit, protože je pozdě a zítra se vstává brzy. Jako každý všední den.
Vaše duchovně povzbuzená Vanimaré
 


Komentáře

1 Gil Gil | 26. května 2016 v 22:20 | Reagovat

♥ To je překrásné! A povzbuzení se článečkem šíří dál do světa :) Hezký večer ❀❀❀

2 Šárka Šárka | Web | 12. června 2016 v 19:54 | Reagovat

Jsem liturgický začátečních (v polovině katechumenátu), a tak jsou mi tyhle mešní a bohoslužební řády stále docela záhadou. Ale vždycky se hrozně těším, že si budu moct přijít k požehnání, protože při něm tak nějak vždycky ucítím Boží dotek. co jen budu dělat, jestli mě pokřtěj? :)

Ale je to krásné, že občas člověka to kázání dokáže vážně povzbudit :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama